VESELÁ ŠKOLKA U STADIONU DĚKUJE...

Období adventu, tedy čas tajemna, klidu a především těšení se na jeden z nejkrásnějších svátků roku je tady. Věřím, že jste si včas připravili adventní věnec a nezapomněli již 28. listopadu zapálit první adventní svíčku. A protože pro toto období jsou klíčová dvě slova, a to: očekávání a obdarování, jsem moc ráda, že mohu poděkovat našim milým donátorům, protože naše mateřská škola již obdarována byla.

Byť to nebyly středověké dárky v podobě červených jablíček jako symbol zdraví, nebo perly coby symbol čistoty …ale přece jenom…kdysi se obdarovávalo také mincemi a prý pokud obdarovaný nepustil celý večer minci z dlaně, mělo mu být přislíbeno bohatství...a tak kdo ví…protože se jednalo i o dary finanční.

Společnosti po celém světě sčítají ve stínu pandemie koronaviru ztráty, o to více si pomoci vážíme a děkujeme za ni. Vánoce v mateřské škole jsou totiž jakýmsi benefitem v práci pedagogů – možnost vidět u dětí touhu, štěstí, radost, empatii a očekávání – tuto příležitost nemáme všichni.

Těmi, kteří náš letošní rozmanitý a kouzelný adventní program pomohli obohatit byli:

První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s.

Flexipal a.s. Křoví

ITW Pronovia s.r.o Velká Bíteš

TJ Spartak Velká Bíteš, z.s.

A ještě jedno poděkování směřujeme zájmové organizaci Českému svazu chovatelů Velká Bíteš. V rámci tradiční hodové výstavy nám „chovatelé“ umožnili být prvními návštěvníky výstavy a za tuto možnost jsme pomohli vystavovanému zvířectvu výtvarnými pracemi dětí pozvednout výstavní atmosféru. Benefit „chovatelů“ ve formě pořízení hraček pro děti už byl opravdový nadstandard. Financování své činnosti je pro organizaci určitě náročné, proto nás velice překvapilo a potěšilo, že děti byly za svá výtvarná dílka odměněny. Všem členům organizace velice děkujeme a přejeme ať éra chovatelství se ve Velké Bíteši nadále rozvíjí. Speciální poděkování patří panu Stanislavu Pelánovi, který byl naší kontaktní spojkou a dětem dárky do mateřské školy osobně přinesl.

A přání nakonec. Věřím, že letošní vánoce se nebudou odehrávat jako loni v kulisách pandemie a zcela nám nenaruší rodinné tradice…a i kdyby, buďme trpěliví, nepřestávejme žít, radovat se a hledat, co můžeme udělat pro druhé, protože i v této nelehké době je třeba dělat si vzájemně radost a vnímat druhého v naší blízkosti.

Janíková Jiřina, ředitelka školy