Červená třída

V Červené třídě máme zapsáno 25 dětí ve věku od 3 do 6 let, z toho 13 kluků a 12 holčiček.

Z celkového počtu dětí ve třídě máme 7 nově přijatých, které se poprvé ocitnou v jiném prostředí bez mámy a táty. Našim záměrem je uspokojovat individuální potřeby a zájmy dětí, vychovávat samostatné, sebevědomé a tvořivé děti v prostředí přátelství a důvěry. Do ZŠ se bude připravovat 9 dětí.

Třídu máme rozčleněnou do několika hracích koutů a to: ateliér, kostičkárna, čtenářský kout, hudební koutek, koutek objevů a pokusů, kout námětových her, dramatický kout, kout manipulačních a stolních her, ve kterých děti formou prožitku budou objevovat nejen pohádkový svět.

MOTTO:

Ať je tvůj život jako pohádka, kde láska a moudrost přemůže draka, hlouposti a zla.

Činnosti, které jsou pro děti v jednotlivých koutech připravené, se vztahují k tématu, o kterém si právě povídáme např. Seznámení s novými kamarády; Ovoce; Zelenina; Rodina; Zdraví; Zvířata atd. Jednotlivá témata vychází z integrovaných bloků stanovených ve Školním vzdělávacím programu a jsou propojena s reálným životem i mimo mateřskou školu.

Název třídního projektu: „Pohádkový rok s kašpárkem"

cervena1
cervena2
cervena3

Když do Červené třídy půjdete, hned na chodbě se s pohádkovým krtečkem sejdete.

Ve třídě Vás uvítá, loupežnická rodina. Rumcajs, Manka, Cipísek – to je správný trojlístek.

Legrace a napětí si užijeme, když některé pohádky si zahrajeme. Všechny naše pohádky se povedou a velký potlesk bude nám všem odměnou.

Název třídního projektu „POHÁDKOVÝ ROK S KAŠPÁRKEM“ již sám napovídá, že se budou děti v Červené třídě po celý školní rok cítit jako v pohádce. Pohádkovou atmosféru pomůže dětem navodit kašpárek, který děti zavede do různých pohádek, například:

•  BOUDO, BUDKO
  • O VELIKÉ ŘEPĚ
  • O BUDULÍNKOVI
  • O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE
  • TŘI MEDVĚDI
  • O KOBLÍŽKOVI
  • O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE
  • HRNEČKU VAŘ! O ČERVENÉ KARKULCE
  • O PEJSKOVI A KOČIČCE

Hrdinové pohádek dětem pomohou poznávat, objevovat a seznamovat se s pohádkovým světem.

Formou hry, pohádkou, písničkou či básničkou se snažíme o to, aby byl pobyt pro děti v  Červené třídě radostný a pohodový.

Třídní učitelky:

• Tereza Štočková Dis.