Stop, stop, stopujem, stopování milujem!

Tak přesně v tomhle duchu jsme s dětmi strávili jedno úterní dopoledne v přírodní učebně místní základní školy. Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí a Baliny připravilo pro děti vzdělávací program s názvem Zimní stopovaná. Děti se během chvilky proměnily ve stopaře zvířat a vyrazily, hezky pěkně popořádku, po zvířecích stopách.
Nahlas přemýšlely, čí jen to stopa může být. Své úvahy si na konci stopované vždy ověřily. Jak? Na vlastní oči, moment překvapení vyšel!
Za smrčkem na děti vykoukla liška, na konci druhé cestičky ze stop našly krmelec a růžky malého srnečka, u jezírka pak vydru, pod stromy přebírala oříšky veverka a o něco dál se ve křoví naparoval barevný bažant.
U každého vystopovaného zvířete děti plnily různé úkoly - prolézaly liščí norou, tancovaly nad myším pelíškem, aby vyplašily myši pro lišku, sháněly krmení pro srnečka, malé vydře pomáhaly lovit ryby, bažantovi pak vyhrabávaly ze sněhu kukuřici a veverce sbíraly oříšky a šišky.
stopujemDěti byly nadšené, všechny úkoly plnily s velkým nasazením, snažily se zvířátkům v té, letos krásné ladovské zimě, co nejvíc pomoci při hledání potravy. A ta jejich radost při hlazení lišky, vydry, veverušky nebo bažanta, ta se ani nedá popsat. No řekněte sami, komu z nás se v přírodě podaří pohladit tato plachá zvířata?

Na závěr dostaly od lektorů velikou pochvalu, několik pracovních listů a malou sladkost v podobě sušeného jablka, na kterém si potom ve školce pochutnaly. Mňam, to bylo sladké. Pro některé děti to bylo něco, co ještě nikdy dříve nejedly.
Děkujeme Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí a Baliny za připravený program a ZŠ Velká Bíteš za možnost využití přírodní učebny.

Těšíme se na další společnou akci.

Za kolektiv MŠ U Stadionu
Mgr. N. Burianová