Prosinec v MŠ U Stadionu

Oddíl Moderní gymnastiky TJ Spartak Velká Bíteš nás pozval na vystoupení ,,Nezbední čertíci“, které se konalo v Kulturním domě ve Velké Bíteši 4. prosince. Děti zhlédly spoustu šikovných gymnastek, z nichž mnohé v minulosti navštěvovaly naši mateřskou školu. Představení bylo vtipné a výkony gymnastek neuvěřitelné. Děti se do představení i tanečně zapojily a byly odměněny malou sladkostí. Budeme rádi, když se na podobné představení půjdeme zase někdy podívat.

Na začátku prosince obchází všechny děti Mikuláš, andělé a čerti a naše mateřská škola nebyla výjimkou. Den před obchůzkou Mikuláše dětí v jejich domovech, tedy v pondělí 4. prosince se přišel podívat i na naše děti. S sebou si vzal na pomoc anděla a čerta s velkým pytlem. O dětech z naší školy Mikuláš všechno věděl. Hodné děti pochválil a ty největší zlobivce si čert poměřoval, jestli se mu vejdou do přineseného pytle. Děti slíbily, že se polepší, zarecitovaly básničku nebo zazpívaly písničku, a tak čert nakonec odcházel s prázdným pytlem. Všechny děti dostaly za odměnu balíček s ovocem a sladkostmi a my jsme rády, že nám všechny děti zůstaly ve školce.

Děti ze Žluté třídy šly potěšit klienty Domova pro seniory upečenými a nazdobenými perníčky. Ty také přinesly do Domu s pečovatelskou službou, kde nás sociální pracovnice pozvaly dál, abychom perníčky osobně předaly jejich klientům. Využili jsme příležitost a přítomným děti zarecitovaly básničky o Mikulášovi a o andělovi. Na závěr jsme zazpívali vánoční koledu Štědrej večer nastal. Děti byly odměněny vřelým potleskem a malou sladkostí. Jsme rádi, že můžeme alespoň takhle zpříjemnit předvánoční dny lidem v těchto zařízeních.

Zapojili jsme se do projektu města Velká Bíteš, Klubu kultury a místních obchodů ,,Adventní zpívání“. Na náměstí jste mohli slyšet zpívat paní učitelky Naďu Burianovou z Modré třídy, Terezu Štočkovou ze Zelené třídy, Martinu Forejtovou ze Žluté třídy a lektorku Angličtiny pro nejmenší Ilonu Brymovou. Děkujeme, že jste nás přišli podpořit a zazpívali si s námi.

V sobotu 16. prosince se na Masarykově náměstí konal Předvánoční jarmark, na kterém vystoupily i děti z naší mateřské školy. Předvedly tanec s třásněmi na písničku Rolničky a poté si zatancovaly na písničku Sněhulák.

Poslední předvánoční týden v Kulturním domě ve Velké Bíteši zhlédly předškoláci vystoupení taneční skupiny Mighty shake. Děti tuto taneční skupinu znají, spousta z nich je jejím aktivním členem a má doma několik medailí, dokonce i z Mistrovství světa. Tanečníci předvedli skvělá čísla, dětem se jejich tancování velice líbilo. Třeba se i další rozhodnou, že se tanci budou věnovat.

V úterý 19. prosince se v naší mateřské škole sešli rodiče, sourozenci, babičky, dědečkové, tetičky a další příbuzní našich dětí na vánoční besídce v jednotlivých třídách. Děti společně s paní učitelkami celý prosinec pilně nacvičovaly různé básničky, tanečky a vánoční koledy. Všechna vystoupení byla oceněna potleskem a někde i ukápla slza dojetím. My jsme na děti moc pyšní, že besídky zvládly a předvedly to nejlepší, co v nich je. Po besídkách jsme se všichni sešli na divadelním představení Sandry Riedlové ,,Vánoční příběh“. Na závěr jsme ozdobili strom na zahradě naší mateřské školy a společně si zazpívali vánoční koledy. Po několika letech, kdy se vánoční besídka z důvodu epidemie koronaviru a vysoké nemocnosti v loňském roce nekonala, jsme byli rádi, že jsme se letos mohli sejít a užít si předvánoční atmosféru.

Poslední akcí v roce 2023 bylo tradiční zpívání koled u vánočního stromu na Masarykově náměstí. Pozvali jsme na ně také žáky ze základní školy a podívat se přišli i někteří rodiče a jiní kolemjdoucí. Doufáme, že jsme vám naším zpěvem zpestřili předvánoční čas.

Před námi je nový rok. Všem přejeme v roce 2024 zejména zdraví, pohodu v rodinném kruhu a budeme rádi, když se na některé z našich akcí s Vámi potkáme.

Martina Forejtová

Prosinec-v-MS-Mikulas-v-MS