Předvánoční setkání s rodiči

Ve čtvrtek 14. prosince jsme uspořádali pro rodiče a děti předvánoční odpoledne. Nejprve se rodiče setkali na besedě Ivy Řehůřkové s názvem ,,Úloha pohádky v životě dítěte“. Iva Řehůřková je dlouholetá učitelka mateřské školy a seznámila rodiče s důležitostí pohádky v dětském životě. Rodiče se mimo jiné dozvěděli, proč je pohádka pro děti tak důležitá, co všechno může dítě získat pro svůj život pravidelným čtením či vyprávěním pohádek, proč je dobré při čtení pohádek prožít strach či bázeň a že čtením pohádek se dítě učí překonávat překážky – „neboj se, zvládneš to".

Po besedě následoval společný workshop (dílnička), kde si rodiče se svými dětmi vyrobili vánoční svícen. Bylo zajímavé pozorovat společné tvoření rodičů a dětí, společně se domlouvali, jaké větvičky použijí, které ozdoby se budou nejvíce hodit. Každý svícen byl originál, všichni byli s výsledkem velmi spokojeni. Jsme rádi, že jsme strávili chvíli adventního času s rodiči i jejich dětmi a prohloubali tak spolupráci mezi námi.

Děkujeme Ivě Řehůřkové za zajímavou besedu, ze které si rodiče jistě odnesli hodně důležitých informací, které využijí i doma se svými dětmi.

Martina Forejtová

Predvanocni-setkani-s-rodici-beseda