LÍTALO SE I BEZ VĚTRU


Po dvouleté pauze jsme pro děti z našeho města a blízkého okolí uspořádali drakiádu na kopci mezi 1. a 2. mlýnem. Všechno klaplo na jedničku, až na počasí. Větru zkrátka neporučíme. Ve čtvrtek 13. října nefoukalo nikde, ani v Bíteši na Návrší, a to už je co říct. 

Dětem, rodičům ani učitelkám ale větrná nepřízeň vůbec nevadila. Děti „lítaly“ na kopci jako o závod, protože běh je jejich nejoblíbenější forma pohybu. Rodiče „lítali“ po louce s drakem v ruce a dělali vše pro to, aby jejich drak vzlétl a mohli ho předat k držení malému školkáčkovi. A paní učitelky „poletovaly“ mezi příchozími skupinkami rodičů a dětí a nabízely všem malou sladkou dračí dobrůtku. 

Za doprovodu harmoniky jsme zpívali a tancovali, rodiče se svými dětmi předvedli mazurku jako v tanečních. Také jsme opékali špekáčky a pili výborný školkovní čaj. 

Ocenili jsme 10 dětí s nejlepšími draky. A věřte, že rozhodování bylo velice těžké, protože cenu by si zasloužili všichni. Ono totiž dostat draka v bezvětří do vzduchu není jen tak. 

Na děti, které se mezi oceněné nedostaly, čekalo také malé překvapení - keramický ježek, jablko, hruška nebo knoflík pro štěstí a košík plný bonbónů. 

Děkujeme všem, kteří přišli. Bylo to takové prima podzimní odpoledne ve znamení tradiční drakiády Veselé školky s netradičním počasím. Za rok se těšíme na shledanou!


Naděžda Burianová


IMG-20221013-152321

  DSCN6750