Listopad v MŠ U Stadionu

Začátek listopadu u nás v mateřské škole probíhal ve strašidelném duchu. V jednotlivých třídách jsme totiž slavili Halloween. Děti i paní učitelky se oblékly do různých kostýmů, a tak byla školka plná čarodějnic, kouzelníků, duchů a dalších bytostí. Děti se seznámily s tímto keltským svátkem, který se u nás slaví již několik let, dlabaly dýně a prošly školkou, kde postrašily všechny, koho potkaly.

Nezapomněli jsme ani na naše Dušičky. S dětmi jsme si vysvětlili, o čem tento svátek je. Navštívili jsme i místní hřbitov, kde jsme zapálili svíčku. Děti samy už o tomto svátku vědí z domu, kde v rodinném kruhu vzpomínají na ty, kteří s námi již nejsou.

Předškoláci ze všech tříd se sešli na představení ,,Zábava se Šárkou“, které děti velmi zaujalo, protože bylo plné písniček a pohybu. Děti se seznámily s pohádkou O Budulínkovi a na závěr plnily různé úkoly, které si pro ně Mgr. Šárka Svobodová připravila.

11. listopadu slavíme svátek sv. Martina. I my ve školce jsme se tomuto svátku věnovali. Děti poznaly příběh o sv. Martinovi, přemýšlely, co dobrého udělal, a co by mohly udělat pro ostatní samy. Ve třídách jsme si upekli svatomartinské rohlíčky. Pečení děti moc bavilo, tvarovaly rohlíčky do podkovy a pak se olizovaly při ochutnávání hotových rohlíčků obalených v cukru.

Vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, nechybělo u nás ani tradiční vánoční focení přihlášených dětí. Ty fotil pan fotograf pan Zdeněk Šilhán ze Znojma. Letos byly tématem ,,Vánoční světýlka“.

S ochlazujícím se počasím jsme se opět vrátili do haly TJ Spartak, kde každoročně děti cvičí s Víťou Kratochvílem. V listopadu jsme se v hale sešly dvakrát, kdy se postupně vystřídaly všechny třídy. Děti mají cvičení moc rády a my tak můžeme trávit dny s horším počasím ve velké hale, kde děti mají mnoho prostoru na rozvoj svých pohybových dovedností.

Pravidelným návštěvníkem naší mateřské školy je i pan Trojan, který za námi chodí se svými psími kamarády. Ukazuje dětem různé psí kousky, seznamuje děti s canisterapií, péčí o psa a s tím, co všechno pes potřebuje. Některé děti se kontaktu se psy zpočátku trochu bály, ale postupně svůj strach odbouraly a pejsky si nakonec i pohladily.

Nastal adventní čas a blíží se vánoční svátky. Přejeme Vám, aby toto období bylo klidné a bez zbytečného stresu. Není důležité mít na stole plno jídla a pití, podstatou Vánoc je trávit sváteční čas s rodinou. Dívejte se s dětmi na pohádky, zkuste třeba lít olovo nebo pouštět lodičky. Vánoce jsou svátky klidu a rodinné pohody!

Martina Forejtová

Dlabani-dyni