Leden v MŠ U Stadionu

Nový rok nás v mateřské škole přivítal překvapením. I k nám přišel Ježíšek, a tak si děti ze všech tříd mohly rozbalit další dárečky. Pod stromečkem našly třeba nový domeček pro panenky, silnice pro auta, výtvarné potřeby a hračky na rozvoj zrakového nebo sluchového vnímání.

Ve středu 3. ledna nás pozval místní farář P. Milan Vavro na prohlídku vánočně vyzdobeného kostela. Děti se podívaly na překrásný betlém, pan farář jim pověděl příběh o narození Ježíška a společně jsme si zazpívali několik vánočních koled.

Do mateřské školy zavítal Bohemia classic quartet. Čtyři muzikanti přijeli dětem představit své nástroje – housle, violu a violoncello. Zahráli nám ukázky vážné hudby i lidových písní. Děti si písničky zazpívaly a na některé rytmické ukázky si i zatancovaly jako velcí tanečníci. Muzikanti děti naučili tancovat třeba menuet jako prince a princezny z pohádky nebo velmi rychlý čardáš, který děti hodně bavil a popustily tak uzdu svým pohybovým schopnostem. Hudební vystoupení se dětem velmi líbilo a třeba se z některých také stanou muzikanti nebo tanečníci.

Děti ze všech tříd se vydaly poznávat místní knihovnu. Paní knihovnice si připravila zajímavý program o zvířatech v zimě. Přečetla dětem příběh o zvířatech, která se ukládají na zimu a mají se vejít do jednoho společného domečku. Poté děti plnily různé úkoly a mohly si vytvořit nebo nakreslit obrázek. Na závěr si děti prohlížely obrázkové knížky.

Navštívilo nás Maňáskové divadlo Šikulka s pásmem tří pohádek. Děti zhlédly příběh O nespokojeném koťátku a moudré sově, Jůlinčin nový kamarád a Veverka a sněhuláček. Děti byly zaujaté jednotlivými příběhy a fandily postavám, aby všechno dobře dopadlo.

Pravidelně v lednu se konají konzultační hodiny pro rodiče dětí, které se chystají do základní školy a ani letos tomu nebylo jinak. Společně jsme zhodnotili, jak to dětem jde, co už zvládají a v čem by mohly ještě přidat, aby byly na školu pořádně připraveny.

V lednu nás čekaly poslední tři lekce bruslení. Na dětech už je vidět, že se velmi zlepšily a mnoho z nich už nepotřebuje hrazdičku jako oporu. Děti bruslení s trenérem Ing. Budínem baví, vždy se na něj těší. Jsme rádi, že můžeme dětem nabízet tuto aktivitu, při které rozvíjí své pohybové dovednosti, zlepšují obratnost a rovnováhu.

Pokračovala, v letošním školním roce nová, setkání s rodiči dětí z naší mateřské školy – Mámo, táto, vítejte! Děti rodičům ukázaly nové hračky od Ježíška, společně si prohlédly portfolia dětí, kam se ukládají různé fotografie, obrázky, pracovní listy a další zajímavé věci, ze kterých je vidět pokrok, který děti udělaly během celé své docházky do mateřské školy.

V úterý 23. ledna se uskutečnilo Barevné odpoledne ve Žluté třídě. Děti, které ještě nenavštěvují mateřskou školu, se přišly za námi podívat. I se svými rodiči se tak seznámily s prostředím mateřské školy, poznaly některé paní učitelky, pohrály si s hračkami nebo si vytvořily sněhuláka z papíru.

Leden byl opravdu mrazivý měsíc. Využili jsme nízké teploty a děti mohly vytvořit ledové ozdoby, které po zamrznutí pověsily na strom na zahradě školy. Lednové počasí nám přálo, a tak i několik dní poté mohly svoje ozdoby chodit obdivovat.

Doufáme, že zima ještě neskončí a i nadále budeme s dětmi dovádět na sněhu, stavět sněhuláky a sjíždět kopce na kluzácích.

Martina Forejtová

Navsteva-kostela