LEDEN V MATEŘSKÉ ŠKOLE


Kalendářní zima je v plném proudu. Bohužel ta letošní je skoupá na sněhovou nadílku, sněhové závěje, mráz a mrazivé dny a tím děti ochuzuje o sněhové hraní a dovádění. I když se s dětmi ve školce snažíme sněhovou královnu přivolat, zatím se nám to moc nedaří. Ale uvidíme, ještě není všem dnům konec. 

Čas zimního dovádění prožíváme ve školce tak trochu jinak. Sněhové koule jsme vyměnili na koule papírové, sněhuláky skládáme z obručí a učíme se přitom počítat, místo opravdových lyží nazouváme lyže z krabic a závodíme po koberci, sáňky jsme vyměnili za skluzavku v tělocvičně. Ve třídách děti „upletly“ rukavice a čepice s bambulí, nazdobily zimní svetry a takto krásně oblečení jsme se vypravili do daleké Antarktidy za malými eskymáky. My ve školce si zkrátka umíme poradit.

Jediné, co je opravdové a na co si nemusíme hrát, je lední bruslení na místním zimním stadionu. Pravidelně, každé pondělí, se malí bruslaři pod vedením trenéra HC Spartak Ing. O. Budína zdokonalují ve svém bruslařském umění. 

Během měsíce ledna děti samozřejmě nezapomněly na královské koledování, v mobilním platenáriu si oživily a prohloubily své znalosti o vesmíru a zhlédly žonglérskou show Milana Ošmery. Také proběhly konzultační hodiny pro rodiče předškoláků a Barevné hrací odpoledne ve Žluté třídě. 

Před námi je poslední zimní měsíc. Jaký bude? Kdo ví, ale třeba se pranostika „Únor bílý, pole sílí“ beze zbytku naplní.


Mgr. Naděžda Burianová, učitelka


DSCN7353

              IMG-20230113-111921