Duben v MŠ U Stadionu

Nastal duben a to pro naše předškoláky znamenalo jediné – zápis do školy. Poctivě se na něj po celý rok připravovali a my jsme rádi, že je ,,zkoušení“ v té velké škole nezaskočilo. Ještě před samotným zápisem jsme se s předškoláky byli ve škole podívat. Paní učitelka Mgr. Irena Nováková děti provedla třídami, ve kterých bude probíhat zápis, ukázala jim družinu a také jsme nahlédli přímo do výuky, aby děti viděly, jak to ve škole opravdu funguje. Zúčastnili jsme se tedy hodiny angličtiny, českého jazyka a dokonce i tělocviku. Paní učitelky si naše děti i trochu vyzkoušely a byly překvapené, co všechno už umí. Jsme moc rádi za tuto spolupráci se Základní školou Velká Bíteš, protože víme, že vzájemné návštěvy jsou důležité pro snadnější přechod školkáčků do školy.

Předškoláků se týkala ještě další akce a to v Základní umělecké škole ve Velké Bíteši. V pátek 12. dubna se zúčastnili koncertu, na kterém se předvedli místní žáci. Po počátečních technických problémech, kdy jsme nevěděli, zda koncert vůbec začne, se vše podařilo nastartovat a předškoláci si užili, pro někoho možná první, opravdový koncert.

Žlutá třída byla opět navštívit Domov pro seniory a Dům s pečovatelskou službou ve Velké Bíteši. Klienty těchto zařízení děti potěšily jarní květinou vyrobenou z papíru a také přáním k Velikonocům.

Ani v dubnu nechybělo divadlo, tentokrát k nám zavítalo Divadlo Jaromír a bylo to opravdu povedené představení. Děti zhlédly pohádku O Zlatovlásce v moderním a netradičním pojetím. Bylo to představení plné humoru, při kterém se nasmály i paní učitelky. Děti byly nadšené a my toto divadlo rádi uvítáme zase někdy příště.

Vždy na jaře probíhá v naší mateřské škole focení s panem fotografem Zdeňkem Šilhanem. Tentokrát bylo tématem ,,Pampeliškové jaro“. Děti přišli krásně oblečené a načesané. Pan fotograf svým humorem a skvělým přístupem k dětem vykouzlil úsměv i na těch největších mračounech. V květnu k nám přijede znovu, aby zvěčnil předškoláky na tablo.

V rámci akce Čistá Vysočina jsme ve čtvrtek 18. dubna uklidili blízké okolí naší mateřské školy. Je důležité dětem vštěpovat zásady ochrany přírody, aby k ní nebyly lhostejné, protože tak, jak se k přírodě budeme chovat, tak nám to bude oplácet.

Pravidelně ke konci měsíce se konají Barevná odpoledne. V dubnu proběhlo ve Žluté třídě, kde si děti, které ještě nenavštěvují mateřskou školu, mohly pohrát a seznámit se tak s prostředím, které se pro ně od září možná stane druhým domovem. Rodiče se mohli u paní učitelek informovat o nadcházejícím zápisu, co vše je potřeba mít sebou, a také o možnosti elektronického předzápisu.

Poslední dubnový den tradičně patří pálení čarodějnic. Tohle jsme si nemohli nechat ujít ani ve školce, a tak jsme pro děti uspořádali Čarodějnický rej. Kdo šel okolo, možná se lekl, protože na naší zahradě se to hemžilo čarodějnicemi i čaroději. Děti i paní učitelky byste v tento den hledali ve školce marně. Pro děti byly připraveny stanoviště s různými úkoly. A tak se někteří odvážlivci snažili z písku vytáhnout všelijakou havěť, děti se učily kouzelná zaklínadla nebo míchaly lektvary. Z nádvoří byla slyšet hudba a smích dětí,  a tak bylo jasné, že i letos jsme si to všichni užili.

V květnu nás čeká zápis do mateřské školy a my už se moc těšíme, až se potkáme s dětmi a jejich rodiči, kteří k nám možná budou v příštím školním roce chodit.

Zveme vás také na Akademii školy, která se uskuteční ve středu 22. května od 15 hodin v Kulturním domě ve Velké Bíteši. Přijďte se podívat, bude to stát za to!

Martina Forejtová

Predskolaci-v-ZS