Březen v MŠ U Stadionu

V prvním jarním měsíci nás přijela navštívit hned dvě divadla. V pátek 1. března k nám zavítalo Divadlo Šikulka, které dětem zahrálo tři pohádky a to O nespokojeném koťátku, Jůlinčin nový kamarád a Veverka a sněhuláček. Vzhledem k tomu, že děti pohádky neznaly, představení je zaujalo a nadšeně fandily hlavním hrdinům. O pár dní později si děti užily maňáskové představení Divadla Šternberk, kdy děti zhlédly pásmo tří pohádek – Dlouhý, Široky a Bystrozraký, O koblížkovi a O třech prasátkách. Pohádky to byly i poučné, a tak se děti například dozvěděly, že si mají pomáhat a poslouchat rodiče.

V rámci spolupráce se Základní školou Velká Bíteš jsme byli pozváni na Recitační přehlídku. Naši mateřskou školu na přehlídce zastupovali Adélka Karmazinová a Kubík Plch ze Žluté třídy. Obě děti se na přehlídku poctivě připravovaly a zvládly to na jedničku. My moc děkujeme oběma předškolákům za reprezentaci školy, protože stoupnout si před třídu zaplněnou cizími lidmi a přednést báseň je těžké, ale oba počáteční obavy překonaly a skvěle zarecitovaly.

Blíží se zápis do školy a tak jsme se s druhou polovinou předškoláků vydali na základní školu. Opět jsme se setkali s žáky 1. A a paní učitelkou Mgr. Irenou Novákovou. Pro děti byly připraveny zajímavé úkoly týkající se jarní přírody a našeho města.

Rozloučili jsme se se zimou a přivítali jaro. Děti ze Žluté třídy vyrobily Morenu neboli Smrtku. Celá školka se za doprovodu písniček vydala k Přednímu mlýnu, kde jsme Morenu, při říkance Zimo, zimo, táhni pryč, vhodili do potoka. Na závěr jsme si zazpívali písničku Hřej, sluníčko, hřej, kterou jsme doprovodili tanečkem. Doufáme, že už se zima nevrátí a budeme si užívat sluníčka.

Ve středu 20. března nastal první jarní den a my jsme se vydali do ulic města, abychom potěšili bítešské obyvatele jarní kytičkou. Děti vždy popřály obdarovanému krásný první jarní den. Na lidech bylo vidět, že jim náš dáreček zpříjemnil den.

Víťa Kratochvíl přišel potěšit děti tentokrát s divadelním představením. Za asistence některých učitelek předvedl dětem pohádku Jak šel pejsek do školky. Děti se při pohádce nasmály, moc se jim to líbilo. Víťovy vtipy už znají a tak se na něj vždy moc těší. A my jsme zvědaví, co si pro nás připraví příště.

S březnem jsme se rozloučili přípravou na Velikonoce. Děti ze všech tříd sely jarní osivo, barvily vajíčka nebo vyráběly různé velikonoční ozdoby. Naší snahou je, aby měly děti povědomí o českých tradicích a nezapomínaly na ně. I v dubnu se jim budeme věnovat, například při oslavě pálení čarodějnic.

Martina Forejtová

Predskolaci-ve-skole