Bítešský pohádkový dřevák

drevakSobotní odpoledne pouťového víkendu ve Velké Bíteši (25. 6. a 26. 6.) patřilo výtvarné soutěži pro děti z bítešských mateřských škol. Jednalo se o akci s názvem "BÍTEŠSKÝ POHÁDKOVÝ DŘEVÁK", který byl zakončením Řezbářského sympozia.Celkem 15 malých výtvarníků z bítešských školek mělo za úkol nakreslit pastelkami pohádkovou bytost. Z naší Veselé školky bylo nominováno celkem 5 dětí. Během chvilky byli pod jejich rukama vidět různí pohádkoví hrdinové. Každý přihlížející mohl, bez jakékoliv nápovědy, poznat pohádku O Koblížkovi, Elsu z Ledového království, tančící vílu Amálku, Popelku v modrých šatech a pracovitého Ferdu Mravence, který se stal, za naši školku, vítězem a jeho autorka obsadila v celkové soutěži třetí místo. Gratulujeme! Malá předškolačka Sofinka z Modré třídy měla právo vybrat pro naši školku některou z vyřezaných pohádkových soch. Jejím favoritem se stal velký pohádkový vlk v převleku babičky z pohádky   O Červené Karkulce. Už se těšíme, až bude zdobit naši školní zahradu.