Škola plná zdraví

Projekt Škola plná zdraví pomáhá na českých školách již dvanáctým rokem motivovat děti hravou a nenásilnou formou ke konzumaci zeleniny.

Cílem projektu je zvyšování obliby zeleniny u dětí prostřednictvím začlenění většího podílu zeleniny do školního stravování a zatraktivnění podávaných jídel.

Projekt vytvořila společnost Bonduelle ve spolupráci se Společností pro výživu a odborným garantem je primář dětské polikliniky ve Fakultní nemocnici v Motole MUDr. Petr Tláskal, CSc.

Registrací do projektu jsme obdrželi:

• škálu receptů ve formě praktické kuchařky včetně výživových hodnot, kalkulací cen a technologických postupů
  • možnost školení personálu školních jídelen
  • vybavení personálu, dárky pro děti, motivační program pro školy a vedoucí jídelen, soutěže
  • technickou podporu (www, infolinka,...)

Projekt Škola plná zdraví pro naši školu GARANTUJE

• nezatížení rozpočtu školy
  • zjednodušení práce a urychlení přípravy zeleniny v kuchyni
  • zvýšení kvality a chutnosti podávaných zeleninových jídel
  • nabídku širokého sortimentu zeleniny s pestrou paletou barev a chutí v receptech, které odpovídají po stránce nutriční i energetické výživě dětí

Projekt Škola plná zdraví je cesta, po které směřujeme k velkému společnému cíli – k lepšímu zdraví našich dětí.

Bondíkománie

Je motivační program pro děti, jehož cílem je přimět děti, aby jedly více zeleniny v rámci školního stravování.

Zúčastnit se mohou všechny děti, jejichž Školní jídelna je registrovaná v projektu Škola plná zdraví.

Děti obdrží Bondíkokartičky a do těchto kartiček si dávají razítka za každý zeleninový oběd, který děti snědí.

Až mají děti Bondíkokartičky vyplněné, odesílají se do Prahy a za vyplněné kartičky získají dáreček.

Dítě + zdravý oběd ve škole = zdravější, spokojenější dítě a lepší stravovací návyky na celý život.