Modrá třída

č.1 1Charakteristika třídy:

V Modré třídě, která je třídou věkově smíšenou, je zapsáno 25 dětí ve věku od

3 do 6 let, z toho 15 holčiček a 10 chlapců.

V letošním školním roce se bude 8 dětí připravovat na vstup do základní školy.

Název projektu: „Od podzimu do léta, koukneme se do světa“.

Motto:         „Řekni mi a já to zapomenu,

ukaž mi a já si to zapamatuji,

nechej mne udělat a já to pochopím“.

č.2Samotný název projektu napovídá, že budeme během celého roku prozkoumávat svět kolem nás, budeme cvičit, zpívat, tancovat, kreslit a malovat, vystřihovat, modelovat, společně si hrát a objevovat nové a nepoznané. Budeme pracovat formou zážitkové pedagogiky, která v sobě zahrnuje zážitek, vnímavost, poznání a chování a snaží se zapojit také emoce, představivost, fyzické tělo a intelekt.

Někdy se nám podaří udělat z obyčejné věci neobyčejnou, a když se hned napoprvé něco nepovede, vůbec to nebude vadit. Hlavně, že jsme se snažili.

Celou třídu máme rozdělenou na několik hracích koutů s určitým zaměřením (čtenářský koutek, ateliér, kostičkárna, PC koutek, koutek námětových her atp.). Po prvotním přiblížení tématu týdne v komunitním kruhu si děti vezmou svoji značku a umístí do koutku, který si samy vybraly. Děti mají možnost individuální volby koutku a během dne mohou vystřídat koutků několik. Ve zvoleném koutku se budou věnovat připraveným činnostem a úkolům, které souvisí s probíraným tématem a samozřejmě v něm budou dodržovat přeem dohodnutá pravidla.

č.3

Cílem projektu je:

Naučit děti přizpůsobit se životu mimo rodinu, posilovat získání jistoty a důvěry.

Vytvářet radostné a pohodové prostředí se vzájemným respektováním a tolerancí.

Poznávat okolní svět a vytvářet základy pro odpovědný postoj k životnímu prostředí, objevovat nové poznatky.

Rozvíjet schopnost komunikace, spolupráce, empatie a samostatného rozhodování.

DSCN3509U předškolních dětí se navíc zaměřit na vytvoření základních klíčových kompetencí přispívajících k bezproblémovému vstupu dětí do školy.

Třídní učitelky:

Jiřina Janíková

Mgr. Naděžda Burianová

Hana Smolíková

FOTOGALERIE TŘÍDY

Co vaše děti baví ve školce nejvíce?

Hry se stavebnicemi a hraní si v koutcích - 46.4%
Kreslení a vyrábění - 7.1%