Červená třída

Charakteristika třídy:

IMG 20180829_102041V Červené třídě máme zapsáno 25 dětí ve věku od 3 do 6 let, z toho 14 kluků a 11 holčiček.

Z celkového počtu dětí ve třídě máme 10 nově přijatých, které se poprvé ocitnou v jiném prostředí bez mámy a táty. Našim záměrem je uspokojovat individuální potřeby a zájmy dětí, vychovávat samostatné, sebevědomé a tvořivé děti v prostředí přátelství a důvěry. Ve třídě máme jedno integrované dítě, kterému se věnuje asistent pedagoga a jedno dítě s odlišným mateřským jazykem. Všem dětem se věnují nejenom učitelky, ale i asistent pedagoga. Do ZŠ se bude připravovat 5 chlapců.

IMG 20180829_102121Třídu máme rozčleněnou do několika hracích koutů a to: ateliér, kostičkárna, čtenářský kout, hudební koutek, koutek objevů a pokusů, kout námětových her, dramatický kout, kout manipulačních a stolních her, ve kterých děti formou prožitku budou objevovat nejen pohádkový svět.

Činnosti, které jsou pro děti v jednotlivých koutech připravené, se vztahují k tématu, o kterém si právě povídáme např. Seznámení s novými kamarády; Ovoce; Zelenina; Rodina; Zdraví; Zvířata atd. Jednotlivá témata vychází z integrovaných bloků stanovených ve Školním vzdělávacím programu a jsou propojena s reálným životem i mimo mateřskou školu.

Název třídního projektu: „Pohádkový rok s kašpárkem"

Když do Červené třídy půjdete,
hned na chodbě se

s pohádkovým krtečkem sejdete.

Ve třídě Vás uvítá,
loupežnická rodina.
Rumcajs, Manka, Cipísek –
to je správný trojlístek.

Legrace a napětí si užijeme,
když některé pohádky si zahrajeme.
Všechny naše pohádky se povedou
a velký potlesk bude nám všem odměnou.

P1190590-čt4Název třídního projektu „POHÁDKOVÝ ROK S KAŠPÁRKEM“ již sám napovídá, že se budou děti v Červené třídě po celý školní rok cítit jako v pohádce. Pohádkovou atmosféru pomůže dětem navodit skřítek Pěšinka, který děti zavede do různých pohádek, například:

BOUDO, BUDKO

O VELIKÉ ŘEPĚ

O BUDULÍNKOVI

O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE

TŘI MEDVĚDI

O KOBLÍŽKOVI

O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE

HRNEČKU VAŘ!
O SMOLÍČKOVI

O PEJSKOVI A KOČIČCE

Hrdinové pohádek dětem pomohou poznávat, objevovat a seznamovat se s pohádkovým světem.

Formou hry, pohádkou, písničkou či básničkou se snažíme o to, aby byl pobyt pro děti v  Červené třídě radostný a pohodový.

Třídní učitelky:

Rousová Naděžda

Tretterová Kateřina

Asistent pedagoga:
Oplatková Jitka

MOTTO:

AŤ JE TVŮJ ŽIVOT JAKO POHÁDKA, KDE LÁSKA A MOUDROST PŘEMŮŽE DRAKA HLOUPOSTI A ZLA.

FOTOGALERIE TŘÍDY

Máte zájem o lední bruslení předškolních dětí s vyškolenými instruktory?

Ano, budeme velmi rádi za tuto možnost. - 81.3%
Nemám zájem. Myslím si, že děti v tomto věku jsou na bruslení příliš malé. - 18.8%

Hlasovaní bylo ukončeno 6. 9. 2019