Červená třída

Charakteristika třídy:

IMG 20180829_102041V Červené třídě máme zapsáno 27 dětí ve věku od 3 do 6 let, z toho 15 kluků a 12 holčiček.

Z celkového počtu dětí ve třídě máme 2 nově přijaté, které se poprvé ocitnou v jiném prostředí bez mámy a táty. Naší snahou a cílem u těchto dětí je nenásilná adaptace na nové prostředí, na nové kamarády i dospělé. Ve třídě máme jedno dítě se speciálními vzdělávacími potřebami, se kterým pracuje kromě dvou učitelek také asistent pedagoga.

Do ZŠ se bude připravovat 14 dětí.

Třídu máme rozčleněnou do několika hracích koutů a to: ateliér, kostičkárna, čtenářský kout, kout environmentální výchovy, kout námětových her, dramatický kout, kout manipulačních a stolních her, ve kterých děti formou prožitku budou objevovat nejen pohádkový svět.

IMG 20180829_102059Činnosti, které jsou pro děti v jednotlivých koutech připravené, se vztahují k tématu, o kterém si právě povídáme např. Seznámení s novými kamarády; Ovoce; Zelenina; Rodina; Zdraví; Zvířata atd.  Jednotlivá témata vychází z integrovaných bloků stanovených ve Školním vzdělávacím programu předškolního vzdělávání a jsou propojena s reálným životem i mimo mateřskou školu.

Název třídního projektu: „Pohádkový rok"

Když do Červené třídy půjdete,
hned na chodbě se

s pohádkovým krtečkem sejdete.

Ve třídě Vás uvítá,
loupežnická rodina.
Rumcajs, Manka, Cipísek –
to je správný trojlístek.

Legrace a napětí si užijeme,
když některé pohádky si zahrajeme.
Všechny naše pohádky se povedou
a velký potlesk bude nám všem odměnou.

IMG 20180829_102121Název třídního projektu „POHÁDKOVÝ ROK“ již sám napovídá, že se budou děti z Červené třídy po celý školní rok cítit jako v pohádce. Pohádkovou atmosféru pomohou navodit kromě jiného i hrdinové pohádek, kteří dětem pomohou poznávat, objevovat a seznamovat se nejen s pohádkovým světem.

Formou hry, pohádkou, písničkou či básničkou se snažíme o to, aby byl pobyt pro děti v  Červené třídě radostný a pohodový.

Třídní učitelky:

Kateřina Kolocová
Naděžda Rousová

Asistent pedagoga:

Karolína Báborová

MOTTO:

AŤ JE TVŮJ ŽIVOT JAKO POHÁDKA, KDE LÁSKA A MOUDROST PŘEMŮŽE DRAKA HLOUPOSTI A ZLA.

FOTOGALERIE TŘÍDY

Co vaše děti baví ve školce nejvíce?

Hry se stavebnicemi a hraní si v koutcích - 46.4%
Kreslení a vyrábění - 7.1%