Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

"STOP, STOP, STOPUJEM, STOPOVÁNÍ MILUJEM!"

DSCN7732 Tak přesně v tomhle duchu jsme s dětmi strávili jedno úterní dopoledne v přírodní učebně místní základní školy. Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí a Baliny připravilo pro děti vzdělávací program s názvem Zimní stopovaná. Děti se během chvilky proměnily ve stopaře zvířat a vyrazily, hezky pěkně popořádku, po zvířecích stopách.
Nahlas přemýšlely, čí jen to stopa může být. Své úvahy si na konci stopované vždy ověřily. Jak? Na vlastní oči, moment překvapení vyšel!
Za smrčkem na děti vykoukla liška, na konci druhé cestičky ze stop našly krmelec a růžky malého srnečka, u jezírka pak vydru, pod stromy přebírala oříšky veverka a o něco dál se ve křoví naparoval barevný bažant.
U každého vystopovaného zvířete děti plnily různé úkoly - prolézaly liščí norou, tancovaly nad myším pelíškem, aby vyplašily myši pro lišku, sháněly krmení pro srnečka, malé vydře pomáhaly lovit ryby, bažantovi pak vyhrabávaly ze sněhu kukuřici a veverce sbíraly oříšky a šišky.
Děti byly nadšené, všechny úkoly plnily s velkým nasazením, snažily se zvířátkům v té, letos krásné ladovské zimě, co nejvíc pomoci při hledání potravy. A ta jejich radost při hlazení lišky, vydry, veverušky nebo bažanta, ta se ani nedá popsat. No řekněte sami, komu z nás se v přírodě podaří pohladit tato plachá zvířata?
Na závěr dostaly od lektorů velikou pochvalu, několik pracovních listů a malou sladkost v podobě sušeného jablka, na kterém si potom ve školce pochutnaly. Mňam, to bylo sladké. Pro některé děti to bylo něco, co ještě nikdy dříve nejedly.
Děkujeme Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí a Baliny za připravený program a ZŠ Velká Bíteš za možnost využití přírodní učebny.

Těšíme se na další společnou akci.

Za kolektiv MŠ U Stadionu
Mgr. N. Burianová

Anketa

Jste spokojeni s obsahem distančního vzdělávání, které připravujeme pro Vaše děti?

Ano, činnosti jsou pěkné a děti je rádi plní. - 60%
Ano, ale líbilo by se nám činností více. - 3.3%
Jsme rádi za činnosti. Děti se hezky procvičí. - 30%
Jsme rádi za činnosti, ale dětem se do vypracovávání nechce. - 0%
Činností je na nás až moc. Rádi bychom dostávali činností méně. - 6.7%

Celkový počet hlasů: 30
Hlasovaní bylo ukončeno 30. 4. 2021
zřizovatel organizace

Zřizovatel organizace - Velká Bíteš

Účastníme se projektů
  • Celé Česko čte dětem
  • Mrkvička
  • Bonduelle
  • Škola plná zdraví
  • GOODYEAR - Bezpečná školka
  • Soutěž s panem Popelou