Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

ŠKOLKA BRUSLENÍ

IMG 5168Koncem loňského školního roku nás oslovil vedoucí trenér mládeže v bítešském hokejovém klubu p.Oto Budín s nabídkou pravidelného bruslení pro předškolní děti. Záměrem aktivity je pořádání tzv. „školky bruslení“ s naplněním hlavního cíle tohoto projektu a to rozpohybovat malé děti, naučit je základům bruslení, vzbudit u nich kladný vztah ke sportu a k lednímu hokeji a především přilákat děti k pravidelnému sportování. Základní představa trenéra HC Spartak Velká Bíteš p.Budína od l6.10. t.r. získává reálnou podobu. Po zajištění výstroje dětí hokejovým klubem HC Spartak (brusle, helma, chrániče kolen a loktů) tedy byla 16. října 2019 Školka bruslení zahájena. Výuku si vedou a organizují tři zkušení trenéři, na ledě jsou však dětem k dispozici a k podání ochranné ruky vždy i dvě pí. učitelky. V odborných statích o bruslení jsem se dočetla, že „bruslení je jeden z nejvhodnějších druhů tělesného pohybu pro mládež, posiluje svaly celého těla, zejména nohou, hýždí, boků a zad, dále napomáhá správné koordinaci pohybů a udržování rovnováhy a stability celého těla. Napomáhá také hubnutí, posiluje kardiovaskulární, dýchací a imunitní systém a je velmi příjemnou relaxací, zábavou i odpočinkem. Rozvíjí nervosvalovou koordinaci, protože k úspěšnému provedení bruslařského prvku je potřeba jemná a citlivá souhra vědomých, ale skoro neznatelných pohybů v oblasti motorického svalstva celého těla“.

Velká část dětí bude stát na bruslích poprvé, a proto je důležité je učit „věřit si, nervozita a nejistota zvyšují riziko pádu. Vše v naší školce probíhá v duchu „učení hrou“ a tak chceme, aby i bruslení děti především bavilo a těšily se na něj.

Kurs Školky bruslení pro naši Veselou školku má 10 lekcí, probíhá na zimním stadionu každou středu pro 2 skupiny dětí.

Věříme, že děti nejen zvládnou základní bruslařské dovednosti, ale rozvojem samostatnosti a sebedůvěry v sebe sama a kolektiv se v budoucnu budou moci hladce začlenit do „žlutomodrého týmu“ našeho města.

Anketa

Byli jste spokojeni s nabídkou úkolů pro Vaše děti v průběhu uzavření MŠ?

Výsledky
zřizovatel organizace

Zřizovatel organizace - Velká Bíteš

Účastníme se projektů
  • Celé Česko čte dětem
  • Mrkvička
  • Bonduelle
  • Škola plná zdraví
  • GOODYEAR - Bezpečná školka
  • Soutěž s panem Popelou