Velká Bíteš

Projekt Řemesla a povolání

DSCN4412Vzdělávání dětí v mateřské škole není jen o přípravě pro úspěšný vstup do základní školy, ale i o získávání širšího povědomí o okolním světě. Projekt Řemesla a povolání je jedním z témat, který je těmto znalostem nápomocný.

A protože se nejlépe učíme, když si něco prožijeme, vydali jsme se s dětmi ze Žluté třídy v rámci Projektu na exkurzi na SOŠ J.Tiraye. Za laskavého doprovodu pí. zástupkyně Bc. Ludmily Pecinové a p. učitele Bc. Jiřího Ulmana se děti mohly "naživo“ seznámit s řemesly a různými druhy povolání.DSCN4404

Děvčata nejvíce zaujalo vybavení cukrářské výrobny a postupy při pečení cukroví. Kluky naopak nadchly CNC stroje na obrábění kovů. Před očima se jim ze surového materiálu vysoustružila šachová figurka, kterou si všechny děti mohly odnést domů na památku. Z dalších učeben se dětem zalíbilo i v učebně výpočetní techniky.

Na závěr si každý z nás odnesl dárkový balíček, dobrou náladu a příjemný pocit s příslibem navázané spolupráce do dalších let.

Příště třeba u Vás… :o)

 

                                               Za kolektiv MŠ U Stadionu Velká Bíteš Mgr. Lenka Jašková

Anketa

Vyhovuje Vám skladba jídelního lístku?

Ano, vyhovuje. - 68.3%
Je dobrá, ale je co zlepšovat. - 22%
Nevyhovuje. - 9.8%

Celkový počet hlasů: 41
Hlasovaní bylo ukončeno 19. 3. 2019
Nejnovější články
zřizovatel organizace

Zřizovatel organizace - Velká Bíteš

Účastníme se projektů
  • Celé Česko čte dětem
  • Mrkvička
  • Bonduelle
  • Škola plná zdraví
  • GOODYEAR - Bezpečná školka
  • Soutěž s panem Popelou