OZNÁMENÍ ZÁKONNÝM ZÁSTUPCŮM – STÁVKA 27.11.2023

Vážení rodiče,

dne 20. 11. 2023 ustavený Stávkový výbor zaměstnanců Mateřské školy Velká Bíteš, U Stadionu 538, příspěvkové organizace oznámil ředitelce školy, že většina  zaměstnanců mateřské školy se v případě konání výstražné jednodenní stávky dne 27. 11. 2023 ke stávce připojí formou neúčasti v zaměstnání.

Znamená to, že mateřská škola bude pro děti celý den 27.11. 2023 zcela uzavřena, pokud se na politických jednáních nepodaří najít takové řešení, které by stávku zažehnalo.

Vážení rodiče, jsme si vědomi toho, že naše rozhodnutí vám bude komplikovat každodenní režim vašich rodin, vaše osobní a pracovní povinnosti, jsme však bohužel nuceni trvat na tom, že situace v regionálním školství je opravdu vážná. Byť jsou stávky většinou o financích, stávka, do které vstupujeme, není stávkou za zvýšení platů pedagogů, jak je nám některými politiky podsouváno. Je to stávka za zachování současných podmínek ve vzdělávání, za schopnost vzdělaností konkurovat jiným státům, kde je školství opravdovou prioritou, je to stávka za budoucnost a kvalitu vzdělávání vašich dětí.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené potíže.

Jiřina Janíková, ředitelka školy

Iva Jiranková, vedoucí školní jídelny, vedoucí Stávkového výboru